sobota 19. ledna 2013

Mluvit 7-mi jazyky?
Ahoj mí milí čtenáři :) Měli jste někdy takový divný problém jako já? Vždycky když chci dělat něco co mě baví a chci to dělat, v duchu si říkám, ale možná bych předtím měla udělat něco, co musím (učení, povinnosti)...Jenže k tomu se většinou nedonutím a tím pádem celý den jen tak bloumám a nutím se k učení a nakonec ani nestihnu aktivity které mě baví :D Hrozný začarovaný kruh. Zrovna včera jsem si udělala menší plánek a pro příští týden mám předsevzetí, že si fakt začný svůj denní program víc kontrolovat, protože to je hrůza :D
Ve škole jsou známky uzavřené, akorát ještě poslední den poslední hodinu mi zkazila jedna učitelka náladu tím, že mi zcela nečekaně dala trojku na vysvědčení, přestože mi den předtím řekla že mi trojku dát nechce. Tak jsem to celá nadšená už řekla doma, byla ráda a ona mi prostě v pátek řekne že si to rozmyslela. No nenaštvalo by vás to? Mě teda neskutečně :/ Ale co, jsem první rok na gymplu, vysvědčení nic moc, ale tak to se dalo čekat a navíc jsem to i dost flákala. Příští pololetí se budu snažit více :)


Asi ale moc nechápete nadpis dnešního čánku..Jde o to, že včera jsem zcela nedobrovolně musela mít referát o Zikmundovi Lucemburském. Kdo neví, byl to syn Karla IV., ale v Čechách ho prá neměli moc rádi a čekal 16 let než se vůbec dostal na Český trůn...Ale! Nebudu vás obtěžovat nudnými detaily. Zajímavé bylo, že Zikmund mluvil 7-mi jazyky. No vážně! 7 jazyků je fakt hodně, a ještě navíc v té době...Zajímalo by mě jestli je to vážně pravda. A tím pádem chci i trochu nakousnout debatu o jazycích.

V současné době bych řekla že "umím mluvit/rozumím" 6-ti jazyky. Haha...Tak si to vezměte..Čeština a Slovenština, Polsky relativně rozumím, Angličtina, Němčina (kterou ale naprosto nesnáším), dále pak o prázdninách jsem se "zažrala" do asijských jazyků, konkrétně do Korejštiny (původně to měla být Japonština, ale ta se mi vůbec nelíbí, zní dost krkolomně) a...výsledkem je 6 :D

A přitom jsem si to dost přibarvila a skutečně dobře bych se asi domluvila jenom v Češtině a Angličtině. Myslím že i Zikmund se takhle vychloubal, přestože uměl jen větší základ. Myslíte že nějaký člověk dokáže mluvit 7-mi jazyky jako úplný rodilý mluvčí? A jak jste na tom vy? Taky "umíte" tolik jazyků?

P.S - Že bych si přibrala ještě ten sedmý jazyk? Poraďte mi nějakou pěknou řeč :) Mohla bych vzít španělštinu nebo francouzštinu, ale já jsem spíše na takové ty méně obvyklé jazyky, tak kdyby jste měli nějaké zkušenosti nebo tip, tak určitě mi řekněte v komentářích ;-)Žádné komentáře:

Okomentovat